ZBP i WIB wyróżnieni przez Europejską Federację Bankową

Edukacja / Wydarzenia

Logo European Money Quiz
Logo European Money Quiz Źródło: Materiały prasowe

Podczas finału Europejskiego Quizu Finansowego, który 7 maja br. odbył się w Brukseli, Związek Banków Polskich oraz Warszawski Instytut Bankowości, otrzymały nagrodę od Europejskiej Federacji Bankowej za poziom organizacji krajowego etapu rywalizacji ponad 100 000 uczniów z 28 krajów w Europie.

Podczas finału Europejskiego Quizu Finansowego #ZBP oraz @WIBinstytut otrzymały nagrodę od Europejskiej Federacji Bankowej za poziom organizacji krajowego etapu rywalizacji #EQF #EBF #BdE

Europejski Quiz Finansowy współorganizowany przez krajowe asocjacje bankowe składał się z trzech etapów – szkolnego, krajowego i finału europejskiego. W Polsce jego przebieg już drugi rok koordynują Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości, które realizują jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”. I to właśnie organizacja krajowego etapu przez Polskę została dodatkowo nagrodzona przy okazji tegorocznego finału.

Czytaj także: Europejski Quiz Finansowy: finał z udziałem Polaków >>>

W drugiej edycji Europejskiego Quizu Finansowego zwyciężyła Słowenia przed debiutującą
w rywalizacji Macedonią i Niemcami. Polskę reprezentowali Jan Wanatowicz i Stanisław Dziura ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu.

ZBP i WIB wyróżnieni przez Europejską Federację Bankową

Udostępnij artykuł: