ZBP: spore zainteresowanie nowymi pozaustawowymi moratoriami kredytowymi

Firma / Z rynku

Zainteresowanie obowiązującą od 18 stycznia, drugą edycją pozaustawowych moratoriów kredytowych jest spore - poinformował wiceprezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek.

Tadeusz Białek, Związek Banków Polskich
Tadeusz Białek, Związek Banków Polskich (fot. ZBP)

Zainteresowanie obowiązującą od 18 stycznia, drugą edycją pozaustawowych moratoriów kredytowych jest spore - poinformował wiceprezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek.

"Zainteresowanie drugą edycją jest spore (...) jest dużo pytań, jest zainteresowanie z branż zagrożonych, zwłaszcza hotelarstwa, turystyki, gastronomii, ale nie tylko, bo pozostałe branże też składają takie wnioski" - powiedział Białek.

Czytaj także: Wznowienie kredytowego moratorium pozaustawowego >>>

Krąg osób uprawnionych do skorzystania z moratorium będzie się rozszerzał?

Niewykluczany, że krąg osób uprawnionych do skorzystania z naszego moratorium będzie się systematycznie rozszerzał - z chwilą, gdy są dodawane do listy nowe branże zagrożone, to automatycznie przekłada się to na nasz zakres moratoriów.

"Nie wykluczamy też, że (...) podejmiemy decyzje o tym, żeby jeszcze rozszerzyć o jakieś dodatkowe podmioty (...) " - dodał.

Czytaj także: ZBP: reaktywacja pozaustawowego moratorium kredytowego, kto będzie mógł skorzystać z pomocy?

Nowe moratorium pozaustawowe jest ograniczone do części kredytobiorców najbardziej dotkniętych przez Covid-19 czyli wyłącznie dla przedsiębiorców uprawnionych do świadczeń z Tarczy Finansowej PFR z rozszerzeniem na przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie wynajmu powierzchni w obiektach handlowych lub usługowych, w tym parkach handlowych, o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m kw.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: