Zdrowo Bezgotówkowo: niezbędnik dla konsumenta i sprzedawcy

Bezgotówkowo

Fundacja Polska Bezgotówkowa postanowiła odpowiedzieć na potrzeby sprzedawców i konsumentów. W tym celu przygotowała niezbędnik, który w przejrzysty sposób podpowiada, jak ograniczyć zagrożenie zakażenia się koronawirusem podczas dokonywania płatności.

Logo Fundacji Polska Bezgotówkowa
Logo Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa postanowiła odpowiedzieć na potrzeby sprzedawców i konsumentów. W tym celu przygotowała niezbędnik, który w przejrzysty sposób podpowiada, jak ograniczyć zagrożenie zakażenia się koronawirusem podczas dokonywania płatności.

#MieczysławGroszek: Zalecamy płatności bezgotówkowe, bo są bardziej bezpieczne i higieniczne. Dlatego też niezwykle ważne jest, by wszystkie punkty przyjmujące płatności mogły się tak rozliczać, nawet przy niewielkich kwotach zakupów #Koronawirus #ObrótBezgotówkowy @bezgotowkowa

Ze specjalnie przygotowanej podstrony witryny internetowej Fundacji Polska Bezgotówkowa konsumenci mogą dowiedzieć się m.in., jak dbać o higienę podczas dokonywania płatności bezgotówkowych, a sprzedawcy, jak odkażać urządzenia do przyjmowania płatności.

Karta informacyjna dla klientów

Dodatkowo sprzedawcy z punktów usługowo-handlowych mogą bezpośrednio z podstrony witryny internetowej pobrać specjalną kartę informacyjną dla klientów informująca o preferowaniu płatności bezgotówkowych, wydrukować i powiesić ją w widocznym miejscu.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa

Bądź na bieżąco z tym tematem - zapisz się na nasz newsletter!>> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Higiena i terminale

Zalecamy płatności bezgotówkowe, bo są znacznie bardziej bezpieczne i higieniczne. Dlatego też niezwykle ważne jest, by w tej chwili wszystkie punkty przyjmujące płatności mogły się tak rozliczać, nawet przy niewielkich kwotach zakupów.

https://twitter.com/bezgotowkowa/status/1240232818938126336

Nasz niezbędnik zawiera podstawowe informacje związane z płatnościami w okresie zagrożenia epidemiologicznego.

Czytaj także: Płatności bezgotówkowe: szybko rosną obroty, a drobny handel spożywczy zamawia terminale płatnicze

W przypadku konsumentów kluczowe jest mycie i odkażanie rąk po każdych zakupach. Powinni to robić również kasjerzy, którzy mieli kontakt z pieniędzmi i żywnością. Te i inne proste czynności pozwolą zadbać o zdrowie i higienę nas wszystkich ‒ podkreślił dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Czytaj także: Jak dezynfekować terminale płatnicze i pinpady?

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl/zdrowobezgotowkowo.  

Program Polska Bezgotówkowa

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Uczestnicy Programu otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Od 1 września 2018 r. Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz o inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami.

Tym samym obejmuje on swoim działaniem także takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.

Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl

Udostępnij artykuł: