Zdzisław Sokal w zarządzie PAIH

Kadry

Zdzisław Sokal został powołany na stanowisko członka zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) od 15 grudnia br., podała Agencja.

Zdzisław Sokal
Zdzisław Sokal By Chepry (Andrzej Barabasz) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52580388

Zdzisław Sokal został powołany na stanowisko członka zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) od 15 grudnia br., podała Agencja.

"14 grudnia decyzją rady nadzorczej do zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu dołączył Zdzisław Sokal, który obejmie swoje obowiązki z dniem 15.12.2021. Tym samym będzie on trzecim członkiem zarządu obok Grzegorza Słomkowskiego i kierującego agencją prezesa Krzysztofa Dryndy" - czytamy w komunikacie.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Zdzisław Sokal ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Był współwłaścicielem firmy handlowej, pracował w przedsiębiorstwie konsultingowym i w bankowości (m.in. w Kredyt Banku), kierował firmą brokerską, był również członkiem organów zarządzających spółek prawa handlowego. W latach 2007–2013 członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, od 2015 doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy, w latach 2016–2019 prezes zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, podano także.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: