Zełenski: Bank Światowy przekaże 4,8 mld dolarów na odbudowę Ukrainy

Gospodarka

Bank Światowy przekaże kwotę 4,8 mld dolarów na odbudowę naszego kraju - poinformował w piątek na Instagramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Bank Światowy
Fot. stock.adobe.com/Kristina Blokhin

Bank Światowy przekaże kwotę 4,8 mld dolarów na odbudowę naszego kraju - poinformował w piątek na Instagramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Podczas czwartkowej narady ministerialnej (debaty o pomocy dla Ukrainy, zorganizowanej w Waszyngtonie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy - przyp. red.) zwróciłem się do Banku Światowego i w efekcie otrzymaliśmy pomoc. (...) Z takim wsparciem zdołamy szybko odbudować nasze państwo" - napisał Zełenski.

Czytaj także: Bank Światowy: 88,5 miliona euro pomocy finansowej dla Ukrainy >>>

Potrzeby finansowe Ukrainy to około 7 mld dolarów miesięcznie

W czwartek prezydent szacował, że potrzeby finansowe Ukrainy to około 7 mld dolarów miesięcznie, a premier Denys Szmyhal ocenił, że pomoc w celu pokrycia deficytu budżetowego mogłaby wynieść 4-5 mld dolarów. Według szefa rządu koszty odbudowy państwa po wojnie z Rosją będą oscylować wokół kwoty 600 mld dolarów - przekazała w piątek agencja Interfax-Ukraina.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Bank Narodowy Ukrainy (bank centralny) poinformował, że wartość międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji (24 lutego) wynosi już ponad 3,8 mld dolarów. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: