ZenCard PKO Banku Polskiego z nagrodą e-Dukat dla najciekawszego start-upu

Z rynku

Kapituła konkursu e-Dukat 2017 uznała ZenCard, spółkę fintechową z grupy PKO Banku Polskiego, za najciekawszy start-up z obszaru płatności bezgotówkowych.

Przyznanie nagrody e-Dukat 2017
Fot. PKO BP

Kapituła konkursu e-Dukat 2017 uznała ZenCard, spółkę fintechową z grupy PKO Banku Polskiego, za najciekawszy start-up z obszaru płatności bezgotówkowych.

#ZenCard, spółka fintechowa z grupy #PKOBP, uznana za najciekawszy #startup z obszaru płatności bezgotówkowych i nagrodzona statuetką #eDukat 2017 @PKOBP

ZenCard to technologia zintegrowana z terminalem płatniczym, pozwalająca na zastąpienie z wielu oddzielnych kart rabatowych na rzecz jednej wirtualnej. System nalicza rabaty i zniżki automatycznie podczas płatności kartą lub gotówką.

Uproszczenie prowadzenia programów lojalnościowych i rabatowych 

Założeniem ZenCard jest przede wszystkim uproszczenie prowadzenia programów lojalnościowych i rabatowych przez sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a także zapewnienie klientom sklepów maksymalnej wygody z ich korzystania. PKO Bank Polski jest w trakcie procesu opatentowywania technologii ZenCard, która ze względu na uniwersalizm zyskuje coraz większą popularność w kraju a w przyszłości może być rozwijana także zagranicą.

- Innowacyjność jest domeną PKO Banku Polskiego. Oferujemy nowatorskie rozwiązania, wspieramy rozwój cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Technologia ZenCard zrewolucjonizowała tworzenie programów lojalnościowych, usprawniając cały proces dla biznesu i konsumenta, tym samym wspiera obrót bezgotówkowy -  powiedział Grzegorz Pawlicki, dyrektora Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta w PKO Banku Polskim.Nagroda jest inicjatywą Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Jej celem jest wyróżnienie osób, firm i rozwiązań promujących płatności bezgotówkowe. Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego był nagrodzony e-Dukatem za wizję rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce i zbudowanie koalicji na rzecz standardu płatności mobilnych BLIK. PKO Bank Polski zdobył także e-Dukata za płatności zbliżeniowe HCE w aplikacji mobilnej IKO.

Źródło: Informacja prasowa PKO BP

Udostępnij artykuł: