Zerowy PIT dla młodych od 1 sierpnia 2019 r. Prezydent podpisał ustawę

Finanse osobiste

Fot. stock.adobe.com/whitelook

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Uchwalenie projektu ustawy jest realizacją zapowiedzi zniesienia podatku PIT dla młodych do ukończenia 26. roku życia.

Ulgą objęte będą przychody młodego podatnika z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. #PIT #podatki #BezPITdlaMłodych @MF_GOV_PL

Ulgą objęte będą przychody młodego podatnika z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. W 2019 r. limit zwolnienia będzie wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia. Zwolnienie będzie obowiązywać niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarobki przekroczą próg, to dopiero nadwyżka (ponad 85 528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej.

Czytaj także: Zerowy PIT dla młodych w tym roku będzie kosztować ok. 1 mld zł >>>

Ulga od 1 sierpnia 2019 r.

Przepisy o uldze wejdą w życie 1 sierpnia 2019 r. i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r.

Czytaj także: Zerowy PIT dla młodych: ponad 2 mln Polaków nie zapłaci podatku. Rząd przyjął projekt ustawy >>>

 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: