ZFPF: ponad połowa kredytów hipotecznych udzielona z pomocą pośredników finansowych

Kredyty / Nieruchomości

Łączna wartość udzielonych kredytów hipotecznych w I kw. 2019 r. przy wsparciu największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce to ponad 6,4 mld zł, podał Związek Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF). Oznacza to, że ponad połowa (54%, wartościowo) takich kredytów została udzielona z pomocą ekspertów finansowych.

Dom i pieniądze
Fot. stock.adobe.com/Andrey Popov

Łączna wartość udzielonych kredytów hipotecznych w I kw. 2019 r. przy wsparciu największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce to ponad 6,4 mld zł, podał Związek Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF). Oznacza to, że ponad połowa (54%, wartościowo) takich kredytów została udzielona z pomocą ekspertów finansowych.

Łączna wartość udzielonych kredytów hipotecznych w I kw. 2019 r. przy wsparciu największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce to ponad 6,4 mld zł #KredytyHipoteczne #ZFPF

"W I kwartale 2019 r. wartość kredytów hipotecznych wypłaconych przy wsparciu firm zrzeszonych w ZFPF wyniosła 6,4 mld zł, a więc była o 15% wyższa niż przed rokiem. Rosła więc zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Było to możliwe, ponieważ Polacy coraz bardziej cenią ekspercką wiedzę w tym zakresie" - powiedział prezes ZFPF, prezes Expander Advisors Adrian Jarosz, cytowany w komunikacie.Wartość kredytów dla firm, przyznanych przy wsparciu ekspertów finansowych wyniosła w I kw. 710 mln zł, czyli o 30% więcej niż przed rokiem. Rosnąca sprzedaż wśród członków ZFPF pokazuje, że przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z zewnętrznego finansowania coraz bardziej świadomie. Chcąc skorzystać z możliwości, jakie daje dodatkowa gotówka w rozwoju swojego biznesu, szukają możliwości porównania dostępnych możliwości na rynku i wybrania tych najkorzystniejszych, podano także.

Więcej najnowszych wiadomości o kredytach hipotecznych >>>

Z pomocy ekspertów coraz chętniej korzystają przedsiębiorcy

"Z pomocy ekspertów finansowych coraz chętniej korzystają także przedsiębiorcy. Wartość finansowania, jakie otrzymali przy wsparciu firm zrzeszonych w ZFPF, wzrosła o 30 proc. w porównaniu do poziomu dla analogicznego okresu zeszłego roku. Dla przedsiębiorców szczególnie cenna jest wiedza pośredników na temat tego, który bank chętnie przyzna finansowanie firmie z danej branży, i w którym z nich przedsiębiorstwo z krótką historią w ogóle ma szanse na otrzymanie środków. Samo porównanie ofert pod względem kosztów to w tym segmencie zdecydowanie za mało, dlatego poszukiwana jest fachowa wiedza ekspertów" - powiedział Jarosz.

Firmy zrzeszone w ZFPF pośredniczyły w udzieleniu kredytów gotówkowych o łącznej wartości 880,77 mln zł

W od stycznia dla marca 2019 r. firmy zrzeszone w ZFPF pośredniczyły w udzieleniu kredytów gotówkowych o łącznej wartości 880,77 mln zł, co daje 44-proc. wzrost w stosunku do I kw. 2018 r."Obecnie największym problemem nie jest znalezienie najlepszej oferty, ponieważ z takiej usługi można skorzystać samodzielnie w domu, np. korzystając z jednego z dostępnych w sieci internetowych kalkulatorów. Klienci doceniają wiedzę ekspertów w zakresie pozyskiwania finansowania przy 'niestandardowych' źródłach dochodu oraz tego, z jakich produktów dodatkowych czy rozwiązań warto skorzystać, by obniżyć koszt kredytu" - skomentował Jarosz.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: