Strefa VIP: Zimny wychów

BANK 2016/11

Uczestnicy VI Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Banków Polskich, rozegranego tradycyjnie w ramach Mazovia MTB, udowodnili, że żadna pogoda im niestraszna. W poprzednich latach zmagali się z upałem, tym razem z zimnem i przelotnym deszczem. I oczywiście z dystansem wybranym zależnie od możliwości.

Uczestnicy VI Maratonu Rowerowego MTB o Puchar Związku Banków Polskich, rozegranego tradycyjnie w ramach Mazovia MTB, udowodnili, że żadna pogoda im niestraszna. W poprzednich latach zmagali się z upałem, tym razem z zimnem i przelotnym deszczem. I oczywiście z dystansem wybranym zależnie od możliwości.

Tekst i zdjęcia Artur St. Rolak

Zimno, jeśli wierzyć zawodnikom, wcale nie było jednak tak dokuczliwe. Wystarczyło mocniej pokręcić pedałami, aby rozgrzać mięśnie, i z otwartego terenu wjechać do lasu, gdzie wiatr już nie przeszkadzał. Najgorzej, jak zwykle, mieli ci, którzy czekali na powrót krewnych i znajomych. Jedni dłużej, inni krócej, bo ze startu ruszył peleton, a na metę wracały najwyżej kilkuosobowe grupki.

Być może pogoda nie była wymarzona, ale nikt z prawie 700 kolarzy amatorów na nic nie narzekał. Jeśli już, to raczej na trasę. Za łatwa – twierdzili zgodnie po jej pierwszym objeździe. Wydawać się bowiem mogło, że po kilku deszczowych dniach leśne dukty powinny być grząskie i miejscami nieprzejezdne. Okazało się jednak, że to, co ostatnio napadało, szybko wsiąkało, więc zawodnicy ścigali się po dość twardej nawierzchni.

Jedni ścigali się z myślą o wielkich zwycięstwach – np. w cyklu Mazovia MTB, którego zawody w Piasecznie były ostatnią, piętnastą częścią – lub małych sukcesach. Przejechać dystans dłuższy niż zwykle, zrobić to w czasie lepszym niż poprzednim razem, zrewanżować się koledze za ostatnią minimalną porażkę. Albo zdobyć Puchar Związku Banków Polskich.

Kto miał wygrać, ten wygrał

Trzeba przyznać, że kto miał wygrać, ten wygrał. Różnica między zwycięzcami czterech konkurencji bankowych, a zdobywcami drugich miejsc była dość wyraźna. Z najmniejszą przewagą na najwyższy stopień podium wjechał Maciej Mycielski (dystans Fit), który trzy lata temu był drugi, a dwa lata temu trzeci. Drugiego na mecie Pawła Lewandowskiego pokonał o 118 sekund. Obaj zmieścili się w czoł...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: