Złoto blisko czteromiesięcznego maksimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) odbiło się z tygodniowego minimum na poziomie 1.3685 do poziomu 1.3758 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), odzyskując wszelkie starty z czwartku.

Dolar amerykański (USD) spadł ze swojego trzymiesięcznego maksimum 102.82 do poziomu 102.15 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen znalazł grunt wobec dolara, podczas niedzielnego spotkania G-20 w Sydney. Grupa sugeruje dostosowanie obecnej polityki monetarnej w celu polepszenia gospodarki i osiągnięcia wzrostów.

Akcje

USA 500 (SPI) nie udało się przełamać powyżej jego poziomu wsparcia 1843 i wartość indeksu spadła do poziomu 1829 podczas otwarcia sesji azjatyckiej.

Towary

Ropa naftowa (WTI) odbiła się z tygodniowego minimum 101.68 i obecnie notowana jest około poziomu 102.50 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena ropy wzrosła dzięki spekulacjom, że zimno w USA może zwiększyć popyt na ropę naftową.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) notowane jest blisko jego czteromiesięcznego maksimum na poziomie 1328 dolarów za uncję. Zwiększyło się zainteresowanie inwestycjami w szlachetny metal, ponieważ aktywa z rynków wschodzących wyglądają ryzykownie.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na złocie i korzystać z prawdopodobnej kontynuacji zwyżkowego trendu złota. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: