Złoto kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuowało swój spadkowy trend, osiągając nowe 8-miesięczne minimum na poziomie 1.3437 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) kontynuowało swój spadkowy trend, osiągając nowe 8-miesięczne minimum na poziomie 1.3437 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta odbiła się do poziomu 1.3484 po publikacji lepszych niż oczekiwano danych z Niemiec, a obecnie notowana jest około poziomu 1.3467.

Dolar amerykański (USD) zyskał wczoraj na wartości w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 101.76. Dolar umocnił się po publikacji raportu podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA, który pokazał ich najniższą liczbę od 8 lat. 

Akcje

Europejskie akcje zyskały wczoraj na wartości, po publikacji lepszych niż oczekiwano danych dotyczących europejskiego przemysłu i usług. Indeks German 30 (DAX) wzrósł do poziomu 9783, France 40 (CAC) do poziomu 4400, a Swiss (SWI) do poziomu 8631.

Towary

Soja spadła z tygodniowego maksimum na poziomie 1231 do poziomu 1200 dolarów amerykańskich za buszel, ponieważ zwiększyły się globalne zapasy tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój spadkowy trend po tym jak wczoraj straciło na wartości kolejne 15 dolarów amerykańskich, osiągając nowe miesięczne minimum na poziomie 1287. Popyt na szlachetny metal zmniejszył się, kiedy realna staje się perspektywa wzrostu gospodarczego.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie tracić na wartości, przy ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Back Spread Strategy z opcjami Puts tworzy się poprzez sprzedaż opcji at-the-money Put oraz zakup w tym samym czasie opcji of-the-money Put w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: