Złoto może kontynuować swój rajd

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło z najwyższej dwumiesięcznej wartości na poziomie 1.3400 z powrotem do 1.3315 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) spadło z najwyższej dwumiesięcznej wartości na poziomie 1.3400 z powrotem do 1.3315 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta spadła pomimo publikacji lepszych danych gospodarczych w całej Strefie Euro. Jeśli para osiągnie wartość poniżej nowego wsparcia na poziomie 1.3300 jej cena może jeszcze spaść.

Dolar amerykański (USD) po osiągnięciu najniższej dwumiesięcznej wartości w stosunku do jena japońskiego (JPY) na poziomie 95.80 szuka odwrócenia negatywnego trendu. Japoński raport dotyczący wzrostu PKB okazał się gorszy niż oczekiwano i pomógł dolarowi odzyskać niewielką część start z poprzedniego tygodnia. 

Akcje

UK 100 (FTS) odbił się z niskiej wartości 6451 do poziomu 6575. Lepsze dane dotyczące chińskiej gospodarki okazały się ważnym bodźcem wpływającym na wartość indeksu.

Towary

WTI Crude (OIL) odbiła się z zeszłotygodniowego spadku na poziomie 102.20 do wartości 106.40 dolarów amerykański za baryłkę. Wygląda na to, że cena ropy będzie jeszcze wzrastać.

Para dnia

Złoto (XAU) kolejny dzień może kontynuować swój zwyżkowy trend. Szlachetny metal osiągnął najwyższą dwumiesięczną wartość na poziomie 1333 dolarów amerykańskich za uncję i wygląda na to, że wartość złota będzie nadal rosła.

Opcje FX

Trederzy mogą korzystać ze zwyżkowego trendu dolara australijskiego (AUD). Mocne dane dotyczące gospodarki Chin pomogły Aussie osiągnąć najwyższą dwutygodniową wartość  na poziomie 0.9220 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Opcje "CALLS" na parze AUD/USD są dziś idealnym wyborem ograniczającym ryzyko straty do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: