Złoto najwyżej od czterech miesięcy – 1428 USD za uncję

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło o prawie 60 pipsów zanim powróciło do wartości 1.3398 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) spadło o prawie 60 pipsów zanim powróciło do wartości 1.3398 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta okazała się silna podczas wczorajszej sesji, pomimo plotek, że USA może interweniować w Syrii.

Złoto (XAU) kolejny dzień kontynuuje swój rajd  i wygląda na to, że jego cena będzie jeszcze wzrastać. Szlachetny metal osiągnął najwyższą wartość od czterech miesięcy na poziomie 1428 dolarów amerykańskich  za uncję. 

Akcje

Akcje odniosły ogromny miesięczny spadek w związku z sytuacją w Syrii. GER 30 (DAX) spadł z wysokiego poziomu 8447 do najniższej wartości w tym miesiącu na poziomie 8192. Indeks notowany jest około poziomu 8225 i wygląda na to, że w najbliższym czasie może kontynuować spadek.

Towary

WTI Crude (OIL) osiągnęła dwumiesięczny rekord na poziomie 112.20 dolarów amerykańskich za baryłkę. Istnieją obawy, że Syria może zakłócić dostawy z Bliskiego Wschodu, a cena ropy jeszcze wzrośnie.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) spadł z wartości 98.83 do poziomu 96.81 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen osiągnął duży wzrost podczas ubiegłego miesiąca, a sytuacja w Syrii pomogła mu umocnić się wobec dolara. Para obecnie notowana jest poniżej poziomu 97.35 i traderzy powinny korzystać z tego spadkowego trendu, wybierając krótkie pozycje w opcjach at-the-money "PUTs".

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: