Złoto odbiło się do wysokiego poziomu 1308

Komentarze ekspertów

W piątek euro (EUR) spadło blisko swojego najniższego poziomu od 8-miesięcy w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

W piątek euro (EUR) spadło blisko swojego najniższego poziomu od 8-miesięcy w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Para utrzymuje "niedźwiedzi" trend, ponieważ publikacja wskaźnika koniunktury w Niemczech okazała się gorsza niż przypuszczano, a raport podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA opublikowany w czwartek okazał się lepszy od oczekiwań. Para obecnie notowana jest około poziomu 1.3428.

Dolar amerykański (USD) utrzymuje swój poziom w stosunku do jena japońskiego (JPY), czyli około 101.80.

Dolar amerykański zyskał na wartości w stosunku do swoich głównych konkurentów przed publikacją podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA, która pokazała wzrost zatrudnienia w najszybszym tempie od trzech lat.

Akcje

Akcje amerykańskie straciły w piątek na wartości. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1967, US 30 (DOW) do poziomu 16886, a US Tech (NDQ) do poziomu 3954.

Towary

Kukurydza (CRN) zyskała na wartości w ubiegłym tygodniu osiągając poziom powyżej 366 centów amerykańskich za buszel. po tym jak cena kukurydzy spadła do najniższego poziomu od 4 lat.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) wzrosło w piątek do poziomu 1307, ponieważ inwestorzy wybierają inwestycje w złoto, kiedy rynki spodziewają się, że zwiększy się napięcie pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć Back Spread Strategy z opcjami "Calls" na parze XAUUSD i korzystać jeśli para będzie osiągać wyższe wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Back Spread Strategy z opcjami Calls tworzy się poprzez sprzedaż opcji at-the-money Call oraz zakup opcji out-of-the-money Call w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: