Złoto pozostaje pod presją

Komentarze ekspertów

WalutyEuro (EUR) zyskało ponad 60 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego po wczorajszej publikacji wskaźnika produkcyjnego w Strefie Euro, który okazał się lepszy od oczekiwań.

WalutyEuro (EUR) zyskało ponad 60 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego po wczorajszej publikacji wskaźnika produkcyjnego w Strefie Euro, który okazał się lepszy od oczekiwań.

Euro nie utrzymało jednak wcześniejszych zysków i straciło około 80 pipsów po wczorajszej publikacji dotyczącej sprzedaży nowych mieszkań w USA. Para obecnie notowana jest powyżej poziomu 1.3200 i wygląda na to, że euro potrzebuje impulsu, który utrzyma jego poziom nad silnym dolarem.

Złoto (XAU) spadło ze swojej najwyżej wartości w tym miesiącu 1347 z powrotem do wartości 1313 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal stracił zysk z ostatniego tygodnia po publikacji lepszych danych mieszkaniowych w USA, które wywołały spekulacje, że FED może ograniczyć QE szybciej niż oczekiwano.

Akcje

GER 30 (DAX) osiągnął najwyższą trzymiesięczną wartość na poziomie 8418. Indeks wzrósł po publikacji danych z których wynikało, że produkcja przemysłowa w Europie rozwija się szybciej niż myślano.

Towary

WTI Crude (OIL) spadła z poziomu 107.50 do wartości 104.70 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa straciła po wczorajszej publikacji z której wynikało, że jej zapasy się zmniejszyły. Cena ropy może nadal spadać, jeśli jej wartość osiągnie wsparcie poniżej poziomu 104.00.

Para dnia

Dolar nowozelandzki (NZD) odbił się z niskiego 0.7904 do wartości 0.7994 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wartość kiwi (NZD) wzrosła po wypowiedziach prezesa Graeme’a Wheelera dotyczących zmiany polityki monetarnej na początku przyszłego roku. Prezes RBNZ podkreślił, że zmiany te będą zależały głównie od budowlanych i mieszkaniowych usprawnień. Przewidujemy, że para w najbliższym czasie może osiągnąć jeszcze wyższe wartości.

Opcje FX

Para USD/JPY balansuje około poziomu 100.00, ponieważ nie wybrała jeszcze nowego kierunku. W dzisiejszym kalendarzu finansowym ważne dane dotyczące bezrobocia w USA, które zostaną opublikowane o godz. 12:30 czasu GMT. Przewiduje się, że para walutowa będzie dziś lotna i bardzo prawdopodobny jest duży ruch na niej. Traderzy powinny dziś lawirować na parze USD/JPY, przechodząc z jednego kierunku na drugi, ograniczając tym sposobem ryzyko do minimum.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: