Złoto traci wobec silnego dolara

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje osłabienie w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) kontynuuje osłabienie w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta spadła z poziomu 1.387 osiągniętego w ubiegłym tygodniu do niskiego poziomu 1.3708 przed korektą do poziomu 1.3753.

Dolar amerykański (USD) osiąga wyższe wartości dotykając poziomu 102.94 wobec jena japońskiego (JPY), ponieważ Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych wróciła do odcinania agresji od ich programu ekspansji monetarnej. 

Akcje

Australijskie akcje osiągają wyższe wartości, kiedy Australia 200 (ASX) rozpoczął trading w tym tygodniu od wyższego poziomu powyżej 5420. Australijska gospodarka czeka na odbicie, ponieważ dolar australijski zyskuje na wartości w ciągu ostatnich miesięcy. 

Towary

Pszenica (WHT) rozpoczęła w tym tygodniu trading na niższym poziomie 692 centów za buszel po ostatnich deszczach w USA (które są największym producentem tego surowca) i może to pomóc odwrócić uwagę od dostaw podstawowych towarów. 

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje spadek od ostatniego tygodnia. Szlachetny metal rozpoczął ten tydzień poniżej poziomu 1296.45 dolarów za uncję i inwestorzy wierzą w umocnienie się dolara. Rynki liczą dzisiaj na kilka wskazówek od Janet Yellen, prezes Fed, dotyczących polityki pieniężnej.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na złocie. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: