Złoty medal dla łosia!

Bankowość / Polecamy

Blisko 90 tysięcy głosów oddanych na laureata ogólnopolskiej akcji. Łoś został zwycięzcą zorganizowanej przez BOŚ Bank akcji "2 zł dla Zwierzaka". W ramach tego projektu Polacy głosowali na zagrożone gatunki zwierząt z polskich parków narodowych. Przedstawiciel Biebrzańskiego Parku Narodowego otrzymał blisko połowę spośród 180 tysięcy łącznie oddanych głosów.

W rywalizacji uczestniczyło sześć gatunków zwierząt zamieszkujących polskie Parki Narodowe. Biebrzański reprezentowany był przez łosia, morświna i fokę wystawił Słowiński, niedźwiedzia brunatnego Bieszczadzki, orła przedniego Gorczański, a rysia Kampinoski. Głosować można było za pośrednictwem strony internetowej www.zwierzaki.bosbank.pl oraz w placówkach Banku.

Na podium – poza łosiem (48,2 proc. głosów) – znalazł się także orzeł przedni (43,6 proc.) i ryś (4 proc.). Na kolejnych miejscach niedźwiedź brunatny (1,6 proc.), morświn (1,3 proc.) i foka szara (1,3 proc.). Rywalizacja pomiędzy uczestnikami nabierała tempa. W ostatnich dniach akcji na dwóch „liderów” oddawano nawet po kilka tysięcy głosów dziennie.

W ramach akcji „2 zł dla Zwierzaka” BOŚ Bank od każdego ze sprzedanych dwóch produktów finansowych – EkoLokaty i pożyczki gotówkowej – przekazywał z własnych środków po 2 zł na wsparcie wybieranego w ogólnopolskim głosowaniu, zagrożonego gatunku zwierząt. Swój głos mógł oddać każdy, nie tylko Klienci Banku.

Grant w wysokości ponad 35,6 tys. zł został już przekazany do dyspozycji Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji na www.zwierzaki.bosbank.pl.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.

Udostępnij artykuł: