Zmiana prezesa firmy Castrol

Kadry

Mike Johnson, po niemal dwudziestu latach pracy w BP, odszedł ze stanowiska prezesa firmy Castrol i wiceprezesa BP - od 1 lipca zastąpił go Paul Waterman

Mike Johnson, po niemal dwudziestu latach pracy w BP, odszedł ze stanowiska prezesa firmy Castrol i wiceprezesa BP - od 1 lipca zastąpił go Paul Waterman

Nowy prezes, który z firmą Castrol związany jest od 1994 roku, przez 11 lat zbierał doświadczenia w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i regionie Australii i Azji. W latach 2007-2008 był wiceprezesem odpowiedzialnym za motoryzację w obu Amerykach, a później - w 2009 roku - za dział B2B środków smarnych (przemysł, transport morski, lotniczy i energetyka). Od 2010 roku odpowiadał za dział 'Fuels Value Chain' w Australii i Nowej Zelandii.

Mike Johnson przed połączeniem Castrol i BP (w 2000 roku) był prezesem Castrol w Wielkiej Brytanii, odpowiadając jednocześnie za rynek Ameryki Łacińskiej, był także światowym szefem marketingu Castrol. Po przejęciu Castrol przez BP został wiceprezesem ds. marketingu w nowej organizacji, a we wrześniu 2001 roku objął to samo stanowisko w regionie Azji, z biurem w Singapurze. W 2005 roku wrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie został wiceprezesem odpowiedzialnym za motoryzację na rynku europejskim, a od 2007 podlegał mu dział środków smarnych. W firmie Castrol, w której pracuje od 1993 roku, pozostanie jeszcze do końca roku. "Opuszczam świetnie rozwijającą się międzynarodową firmę, która w ostatnich latach bardzo się wzmocniła. Dziś działamy w ponad 130 krajach, a nasze produkty są stosowane na całym świecie - od motoroweru w Azji po samolot Airbus A350 XWB z silnikami Rolls-Royce'a" - podsumował Johnson.

"Mike jest świetnym menedżerem i także dzięki niemu nasza firma w ostatnich sześciu latach może pochwalić się znakomitymi wynikami" - powiedział Waterman. "Patrzę w przyszłość ze spokojem - mamy świetny zespół, silne marki, sprawdzonych dostawców, a nasze relacje z klientami są bardzo dobre. To mocne podstawy, by wierzyć w dalszy rozwój firmy, a ja jestem zaszczycony, że będę dowodzić tym zespołem" - dodał nowy prezes.

Źródło: www.castrol.pl

Udostępnij artykuł: