Zmiana w zarządzie ING Banku Śląskiego

Kadry

Michał Mrożek
Michał Mrożek Fot. ING Bank Śląski

Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Michała Mrożka na wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar Wholesale Banking. Swoją funkcję obejmie 1 lipca 2020 r.

Rada nadzorcza @ING__Polska powołała Michała Mrożka na stanowisko wiceprezesa od 1 lipca 2020 r. #ING #INGBankŚląski

Michał Mrożek zastąpi na tym stanowisku wiceprezes Joannę Erdman, która obecnie nadzoruje jednostki  Pionu Zarządzania Ryzykiem.

Doświadczenie zawodowe

Michał Mrożek posiada blisko 30-letnie międzynarodowe doświadczenie w bankowości korporacyjnej, planowaniu strategicznym, zarządzaniu ryzykiem i rynkami kapitałowymi.

Czytaj także: Nowa aplikacja mobilna ING Business już dostępna >>>

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1989 r w Banku Austria w Nowym Jorku. Po dwóch latach związał się z Price Waterhouse w Waszyngtonie. W 1995 r. powrócił do Polski. Dołączył do zespołu Banku Handlowego jako szef Departamentu Bankowości Korporacyjnej, by w ciągu kolejnych lat – już pod szyldem Citibanku Handlowego – objąć w 2004 r. stanowisko zastępcy prezesa zarządu – w obszarze Klientów Korporacyjnych i Commercial Banking. W 2011 r. ponownie przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie w międzynarodowych strukturach Citibank, pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. Strategii i Współpracy Międzynarodowej. Od 2015 r. kontynuował karierę w HSBC Bank Polska jako prezes zarządu. Od 2019 r. po przekształceniu tej jednostki w oddział, pełni w niej funkcję dyrektora generalnego i szefa Wholesale Banking.  

Michał Mrożek jest absolwentem Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, na kierunku Handel Międzynarodowy i Finanse. Jest członkiem nowojorskiej Rady Fundacji Kościuszkowskiej oraz Rady Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. Pełni także funkcję Wiceprezesa Związku Pracodawców Banków i Instytucji Finansowych LEWIATAN.

Udostępnij artykuł: