Zmiana za sterami Alior Banku. Katarzyna Sułkowska zapowiada kontynuację dotychczasowej strategii

Z rynku

Katarzyna Sułkowska
Fot. Alior Bank

Wiceprezes kierujący Alior Banku, Michał Jan Chyczewski, złożył rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji, poinformował bank.

Wiceprezes kierujący Alior Banku, Michał Jan #Chyczewski, złożył rezygnację. Zastąpiła go Katarzyna #Sułkowska #Alior #AliorBank @AliorBankSA

Na tym stanowisku zastąpiła go wiceprezes Alior Banku Katarzyna Sułkowska, która upoważniła przewodniczącego rady nadzorczej do podpisania wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o wyrażenie zgody na powołanie Katarzyny Sułkowskiej na prezesa banku.

Ponadto rada nadzorcza powołała Marcina Jaszczuka na stanowisko wiceprezesa Alior Banku, podano w komunikacie.

Strategia „Cyfrowego buntownika”

Alior Bank będzie kontynuował realizację strategii „Cyfrowego buntownika” i wzmacniał pozycję w segmencie mikro- i małych firm, poinformowała pełniąca obowiązki prezesa Alior Banku Katarzyna Sułkowska.

– Zarząd pod moim kierownictwem będzie kontynuował realizowanie działań związanych z operacjonalizacją strategii „Cyfrowego buntownika”, w szczególności wzmacniając pozycję banku w segmencie mikro- i małych przedsiębiorstw, zwiększając liczbę klientów z główną relacją bankową w obszarze klienta detalicznego, a także wdrażając własną metodykę zarządzania zasobami IT (AGILOR) oraz model zarządzania innowacjami Alior Banku w celu umocnienia przewagi konkurencyjnej w oparciu o technologię – powiedziała Sułkowska, cytowana w komunikacie.

 

 

Dodała, że bank będzie dalej dynamicznie rozwijał się, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej pozycji kapitałowej i płynnościowej.

– Jestem przekonana, że zapewni to dalszy szybki wzrost Alior Banku i wzmocni jego pozycję rynkową – powiedziała także Sułkowska.

Alior Bank będzie dalej analizował możliwości współpracy z Bankiem Pekao, poinformowała pełniąca obowiązki prezesa Aliora Katarzyna Sułkowska.

– Jestem przekonana, że uda nam się wspólnie z Pekao SA znaleźć takie rozwiązanie, które będzie tworzyło wartość dla wszystkich akcjonariuszy – napisała Sułkowska na Twitterze.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: