Zmiany na GPW: Getin Noble Bank wejdzie do indeksu mWIG40 zamiast Wawela

Z rynku

W wyniku korekty kwartalnej na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) po sesji 21 czerwca Getin Noble Bank wejdzie w skład indeksu średnich spółek mWIG40 na miejsce Wawela, podała giełda.

Getin Noble Bank - Logo
Getin Noble Bank - Logo (źródło: Getin Noble Bank)

W wyniku korekty kwartalnej na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) po sesji 21 czerwca Getin Noble Bank wejdzie w skład indeksu średnich spółek mWIG40 na miejsce Wawela, podała giełda.

W wyniku korekty kwartalnej na @GPW_WSExchange po sesji 21 czerwca #GetinNobleBank wejdzie w skład indeksu średnich spółek #mWIG40 na miejsce Wawela #giełda

"W indeksach mWIG40 oraz mWIG40TR będą miały miejsce następujące zmiany:nowa spółka: GETINOBLE;spółka opuszczająca indeks: WAWEL.W indeksach sWIG80 oraz sWIG80TR będą miały miejsce następujące zmiany:nowe spółki: KRUSZWICA, PRAIRIE oraz WAWEL;spółki opuszczające indeks: GROCLIN, QUERCUS oraz TARCZYNSKI" - czytamy w komunikacie.

Pozostałe zmiany

Ponadto w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział PKO Banku Polskiego zostanie ograniczony do 15%, w indeksach mWIG40 i mWIG40TR udziały ING BSK i Millennium zostaną ograniczone do 10%, natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały PKO BP, PKN Orlen oraz PZU zostaną ograniczone także do 10%, podano także.Więcej najnowszych wiadomości z GPW >>>

Ranking indeksów

Ranking indeksów został sporządzony po sesji 24 maja br. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 23 maja 2019 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie.GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: