Zmiany w zarządzie Atradius

Kadry

Claus Gramlich-Eicher oraz Dominique Charpentier dołączyli do Zarządu firmy Atradius, jednego z największych na świecie ubezpieczycieli należności handlowych.  Claus Gramlich-Eicher został nowym Dyrektorem Finansowym (CFO) firmy Atradius. Na tym stanowisku zastąpił Delfina Reuda.

Jako Dyrektor Finansowy Claus Gramlich-Eicher będzie odpowiedzialny w Atradius za działy Finance, Financial Control oraz Corporate Finance. Gramlich-Eicher od 1993 r. był związany z firmą Allianz, pełniąc zajmując różne stanowiska związane z zarządzaniem finansami w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech oraz Czechach. Ostatnio zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego w Allianz Investment Management SE w Monachium (Niemcy). Claus Gramlich-Eicher ukończył Ekonomię i Business Administration na Uniwersytecie St. Gallen w Szwajcarii oraz CEMS Master’s in International Management (CEMS MIM). Z rynkiem usług finansowych związany jest od 20 lat.

Stanowisko Chief Insurance Operations Officer (CIOO) objął natomiast Dominique Charpentier, który będzie odpowiedzialny za działy Atradius Re, Bonding, Collections, Instalment Credit Protection (ICP) oraz Information Technology Services.

Do momentu dołączenia do zespołu Atradius w 2002 r. Charpentier pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego w Atradius Factoring aż do sprzedaży spółki w 2005 r., Dyrektora Zarządzającego w ICP (od 2005 r.), Dyrektora działu Bonding (od 2007 r.) oraz Dyrektora  Atradius we Włoszech (od 2010 r.). Dominique Charpentier ukończył Institut d’Etudes Politiques de Paris (Francja). W branży ubezpieczeń kredytu i faktoringu pracuje od 1995 r. Pełnił również rolę CEO w Eurofactor oraz Prezesa Zarządu w International Factors Group.

Źródło: Atradius Credit Insurance N.V. SA

Udostępnij artykuł: