Zmiany w Zarządzie BPS Faktor S.A.

Bankowość spółdzielcza / Kadry

Rada Nadzorcza BPS Faktor S.A. powołała z dniem 11 marca 2021 r. nowy Zarząd Spółki Produktowej Banku Polskiej Spółdzielczości.

BPS Faktor, logo
Źródło: BPS Faktor S.A.

Rada Nadzorcza BPS Faktor S.A. powołała z dniem 11 marca 2021 r. nowy Zarząd Spółki Produktowej Banku Polskiej Spółdzielczości.

Na stanowisko Prezesa Zarządu BPS Faktor powołany został Tomasz Szurmak, który od maja 2019 r. pełni również funkcję Prezesa Zarządu BPS Leasing S.A.

Ponadto w skład Zarządu BPS Faktor na stanowisko Wiceprezesa powołany został Adam Surowski, który od czerwca 2016 r. pełni również funkcję Wiceprezesa Zarządu BPS Leasing S.A. Jednocześnie Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację Macieja Wituckiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki ‒ poinformował BPS Faktor SA.

Nowy Prezes Zarządu BPS Faktor ‒ Tomasz Szurmak od kilkunastu lat związany jest z instytucjami finansowymi zajmując się ryzykiem kredytowym, windykacją, restrukturyzacją oraz sprzedażą wierzytelności. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z Klientami z sektora large corporate, MŚP oraz detalicznego w obszarze bankowości i leasingu.

Misją BPS Faktor od początku działalności jest wspieranie konkurencyjności sektora bankowości spółdzielczej

W latach 2008‒2018 był zatrudniony w Raiffeisen Bank Polska S.A. na stanowisku Dyrektora w Departamencie Windykacji. Od listopada 2018 r. na stanowisku Dyrektora w obszarze Personal Finance w  BNP Paribas Bank Polska S.A.

W latach 2002‒2008 zatrudniony w BRE Leasing Sp. z o.o. (obecnie mLeasing) na stanowisku Menedżera w Pionie Obsługi Umów.

‒ Misją BPS Faktor od początku działalności jest wspieranie konkurencyjności sektora bankowości spółdzielczej oraz działanie na wzajemną korzyść w poszukiwaniu nowych możliwości biznesowych, dlatego nadal będziemy efektywnie udostępniać specjalistyczne produkty faktoringowe, prowadząc do wzmocnienia pozycji bankowości spółdzielczej w Polsce.

Nasza oferta skierowana jest do szerokiego grona podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, w tym przede wszystkim do obecnych i przyszłych Klientów Banku Polskiej Spółdzielczości, zrzeszonych Banków Spółdzielczych, podmiotów zewnętrznych, ale również Klientów Banków Spółdzielczych niezrzeszonych w Grupie BPS ‒ powiedział Tomasz Szurmak, Prezes Zarządu BPS Faktor S.A. oraz BPS Leasing S.A.

Czytaj także: W czasie pandemii firmy faktoringowe mają więcej pracy i klientów

Nowy Wiceprezes Zarządu BPS Faktor ‒ Adam Surowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w leasingu. W latach 1995‒2010 był zatrudniony w spółce BRE Leasing Sp. z o.o. (obecnie mLeasing), gdzie przeszedł drogę zawodową od Doradcy Klienta po Dyrektora Zarządzającego.

Konieczne będzie wsparcie Klientów, którzy zostaną dotknięci luką płynnościową. Faktoring umożliwi im szybki i prosty dostęp do środków

W latach 2010‒2012 współtworzył spółkę BPS Leasing S.A. w Zrzeszeniu BPS. W latach 2012‒2015 był zatrudniony jako doradca branżowy koncernu Hitachi Capital Corporation Tokio przy uruchomieniu operacji koncernu w Polsce.

‒ Faktoring jest idealnym sposobem na uzupełnienie finansowania obrotowego bez obciążenia zdolności kredytowej Klientów, doskonale poprawia strukturę bilansu i jednocześnie jest rozwiązaniem na zatrzymanie Klienta w Banku.

Z perspektywy minionego roku należy spodziewać się ograniczenia dostępności klasycznego finansowania, ale również wyłączenia z kredytowania całego szeregu branż.

Konieczne będzie wsparcie Klientów, którzy w krótkim czasie zostaną dotknięci luką płynnościową. Faktoring umożliwi im szybki i prosty dostęp do środków na finansowanie działalności bieżącej, może stanowić także uzupełnienie istniejącego kredytu krótkoterminowego oraz pozwoli na wydłużenie terminów płatności Kontrahentom ‒ dodał Adam Surowski, Wiceprezes Zarządu BPS Faktor S.A. oraz BPS Leasing S.A.

Czytaj także: Wznowienie kredytowego moratorium pozaustawowego

O spółce BPS Faktor S.A.

BPS Faktor S.A. jest spółką produktową Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. utworzoną w 2011 roku.

Spółkę tworzą profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży faktoringowej posiadający eksperckie podejście do świadczonych usług.

Spółka jest także członkiem Polskiego Związku Faktorów, czyli izby gospodarczej reprezentującej podmioty świadczące usługi faktoringowe w Polsce.

Więcej informacji o BPS Faktor na stronie: https://bpsfaktor.pl/

Źródło: BPS Faktor SA
Udostępnij artykuł: