Zmiany w Zarządzie Polskiego Standardu Płatności

Tylko u nas

Polski Standard Płatności informuje, że dnia 10 czerwca 2015 roku Rada Nadzorcza powierzyła funkcję Prezesa Zarządu Grzegorzowi Długoszowi, który na tym stanowisku zastąpił Adama Malickiego. Nowym Wiceprezesem spółki został Dariusz Mazurkiewicz.

Grzegorz Długosz od 1 kwietnia 2014 roku był Wiceprezesem Zarządu Polskiego Standardu Płatności odpowiedzialnym za rozwój biznesu płatności. Z branżą finansową związany jest od 22 lat. W przeszłości pełnił funkcję członka Zarządu First Data Polska, odpowiadając za linię biznesową usług dla banków i instytucji finansowych. Wcześniej między innymi współtworzył Inteligo oraz wprowadzał na rynek Bank Millennium. Z wykształcenia jest matematykiem, absolwentem Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Na stanowisko Wiceprezesa Zarządu PSP Rada Nadzorcza powołała Dariusza Mazurkiewicza, pełniącego wcześniej w spółce funkcję dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów. Dariusz Mazurkiewicz w okresie od 2010 do 2014 roku był prezesem SkyCash Poland SA.

W przeszłości zajmował również stanowiska prezesa Zarządu w Bauer-Weltbild Media, wiceprezesa Zarządu i dyrektora finansowego w Interia.pl SA. Jest absolwentem zarządzania finansami na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Adam Malicki, który zarządzał Polskim Standardem Płatności od momentu jego powstania, będzie pełnił inną funkcję w ramach spółki.

– Rada Nadzorcza dziękuje Adamowi Malickiemu za prawie dwa lata współpracy przy tworzeniu Polskiego Standardu Płatności. Adam Malicki wraz z zespołem doprowadził do wprowadzenia na rynek systemu płatności mobilnych BLIK i dzięki temu spółka może rozpocząć kolejny etap rozwoju, sukcesywnie zwiększając skalę działalności – mówi Tomasz Niewiedział, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności.

Polski Standard Płatności to spółka odpowiedzialna za stworzenie BLIK, czyli pierwszego powszechnego systemu płatności mobilnych w Polsce. Jej udziałowcami jest sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO Bank Polski.

Źródło: Polski Standard Płatności

 

Udostępnij artykuł: