Złoty Laur dla Alior Banku i systemu VSoft!

Bankowość / Finanse i gospodarka

System monitoringu należności autorstwa firmy VSoft wdrożony w Alior Banku został nagrodzony Złotym Laurem przez magazyn Businessman.pl.

Wspólny projekt VSoft i Alior Banku – wdrożenie systemu monitoringu należności regularnych i przeterminowanych, został wyróżniony w kategorii „Banki, ubezpieczenia i instytucje finansowe” XI Konkursu TELEINFO 100 organizowanego przez magazyn Businessman.pl. System autorstwa VSoft wraz z dwoma innymi projektami zrealizowanymi przez bank (Alior Trader i SIP Trunk) został nagrodzony Złotym Laurem.
Cieszy mnie zdobycie nagrody Złoty Laur dla systemu monitoringu należności. Jest to w pełni zasłużona nagroda dla Alior Banku. Zwłaszcza, że bank obecnie efektywnie wykorzystuje platformę, na której został zbudowany system, do jego rozwoju we własnym zakresie” – mówi Andrzej Kaleta, Ekspert ds. analizy w firmie VSoft SA.

Zaprojektowany przez VSoft system monitoringu należności obejmuje 3 narzędzia autorstwa firmy, w tym narzędzie klasy BPMS – VSoft Business Platform, które pozwala na jego dalszy rozwój przez bank. System obsługuje różne produkty bankowe dedykowane klientowi indywidualnemu i instytucjonalnemu w Alior Banku. Celem wdrożenia systemu były automatyzacja i wsparcie procesów monitoringu należności regularnych i przeterminowanych klientów banku.

Rozwiązanie to zostało zaprojektowane z myślą o maksymalizacji korzyści wynikających z automatyzacji działań monitoringu i zarządzania zaległymi spłatami, a tym samym skróceniu czasu ich odzyskiwania – podkreśla ekspert firmy VSoft. I dodaje: „Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej platformy informatycznej VSoft klasy BPMS, udało nam się osiągnąć ten cel. Wykorzystanie narzędzia klasy ETL znacząco skróciło czas zasilania systemu danymi. Natomiast zastosowanie silnika decyzyjnego BPM dla wdrożonych przez nas procesów monitoringu pozwoliło Alior Bank SA w sposób kompleksowy obsługiwać wierzytelności od momentu powstania zaległości do odzyskania należności„.

W konkursie TELEINFO 100 na najlepiej zinformatyzowane firmy i instytucje wręczono 31 nagród i wyróżnień. Firmy wyróżnione w konkursie w tej samej kategorii to Allianz Polska, Bank Zachodni WBK i Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Źródło: VSoft

Udostępnij artykuł: