ZUS: do końca kwietnia 500 mln zł świadczeń postojowych. Już wypłacono ponad 339 mln zł

Firma

Blisko 340 mln zł trafiło już na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego ‒ poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dalsze wypłaty pieniędzy z tarczy antykryzysowej będą realizowane w kolejnych dniach i tygodniach.

Worek z pieniędzmi
Pieniądze Fot. stock.adobe.com/Wojciech Sobiech

Blisko 340 mln zł trafiło już na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego ‒ poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dalsze wypłaty pieniędzy z tarczy antykryzysowej będą realizowane w kolejnych dniach i tygodniach.

#GertrudaUścińska: Do końca kwietnia na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego może trafić nawet pół miliarda złotych #TarczaAntykryzysowa #Koronawirus #ŚwiadczeniePostojowe @zus_pl

Z najnowszych danych wynika, że ZUS wypłacił już świadczenia postojowe na kwotę ponad 339 mln złotych. Przelewy dotarły do 169 tys. osób.

‒ Tylko dzisiaj (24 kwietnia) przelaliśmy ponad 30 tysięcy świadczeń na łączną kwotę ponad 60 mln złotych.

W następnych dniach wypłacane będą kolejne pieniądze. Oznacza to, że do końca kwietnia na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego może trafić nawet pół miliarda złotych ‒ mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Wypłaty są codziennie

Prezes ZUS podkreśla, że wypłaty postojowego są realizowane na bieżąco. Codziennie kolejni przedsiębiorcy i zleceniobiorcy będą otrzymywać środki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

‒ Dokładamy wszelkich starań, aby wnioski o tarczę antykryzysową były realizowane jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że wielu przedsiębiorców czeka na taką pomoc – dodaje prof. Uścińska.

Najszybciej poprzez Platformę Usług Elektronicznych

Prezes ZUS zachęca, aby składać wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej drogą elektroniczną (za pomocą Platformy Usług Elektronicznych). To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia.

‒ Uruchomiliśmy specjalny system, który pomoże przy wypełnianiu papierowych wniosków i pozwoli uniknąć błędów. Błędnie wypełnionego dokumentu np. z brakującym numerem rachunku bankowego nie będzie można wydrukować, a tym samym przesłać do ZUS ‒ wskazuje prof. Uścińska.

Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Od 1 do 24 kwietnia złożono 1,6 mln wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej, w tym:

wnioski o zwolnienie ze składek – ok. 1,2 mln,

wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych - 333 tys.,

wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców - 50 tys.

Udostępnij artykuł: