Związek Banków Polskich zaprasza na Forum Bankowe 2012

Bankowość

14 marca bankowcy po raz 18. spotkają się, by porozmawiać o najważniejszych wyzwaniach sektora bankowego w Polsce. Forum Bankowe ZBP rozpocznie się przed godz. 10:00 w warszawskim Hotelu Novotel (d. Forum). Agencja Informacyjna Newseria objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Na portalu aleBank.pl odbędzie się transmisja on-line na żywo z tego wydarzenia (w prawej kolumnie – nad działem „Komentarze ekspertów”). Transmisję rozpoczynamy o godz. 9:50.

– Po raz 18. spotykamy się na dorocznym Forum Bankowym. Podczas tegorocznego spotkania chcemy dyskutować przede wszystkim o tym, jak prowadzić bezpiecznie biznes bankowy, a jednocześnie jak najlepiej służyć rozwojowi polskiej gospodarki – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, organizatora Forum.

Forum jest spotkaniem prezesów banków i przedstawicieli sektora bankowego w Polsce. W debacie wezmą również udział również prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka, szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak, minister finansów Jacek Rostowski oraz przedstawiciele innych resortów i uczelni wyższych.

pietraszkiewicz.krzysztof.02.100x– To jest niezmiernie ważne, aby wykorzystać w najbliższych latach szansę, polegającą na tym, że mamy zdrowy sektor bankowy, a jednocześnie mamy programy rozwojowe w gospodarce – podkreśla Krzysztof Pietraszkiewicz.

Główne tematy Forum to poszukiwanie możliwości rozwoju finansowania gospodarki przez banki w świetle uwarunkowań korzystania z programów publicznych przez klientów banków oraz wyzwania dla banków w okresie spowolnienia gospodarczego i wprowadzenia nowych rozwiązań regulacyjnych.

Aby zobaczyć wypowiedź prezesa Krzysztofa Pietraszkiewicza kliknij tutaj.

Aby dowiedzieć sie wiecej o Forum Bankowym 2012 kliknij tutaj.

Źródło: newseria.pl

Zobacz także:

Relacje z Forum Bankowego – wystąpienia

prof. Jacek Rostowski – Fakty i mity gospodarki

prof. Marek Belka – Tysiąć miliardów euro na 1%

Wojciech Kwaśniak – Chrońmy polskie banki

Udostępnij artykuł: